tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-10-25 --> id: 998
24 października uczniowie klas 1-5 naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Grodziec w ramach gminnego projektu „Wszystkim jest bliska ochrona środowiska!- warsztaty terenowe dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Golina". Dzieci poznały florę i faunę lasu, odwiedziły zagrodę leśnych zwierząt, dowiedziały się jak należy się zachować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Wyjazd zakończył się ogniskiem integracyjnym, na którym dzieci piekły kiełbaski.
>>> 2024-10-24 --> id: 996
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Pasja – Motywacja – Odwaga”, uczniowie aktywnie uczestniczyli w inicjatywie podjętej przez nauczyciela doradztwa zawodowego, m.in.: oglądali filmy, których bohaterami byli przedstawiciele różnych zawodów, wypowiadający się na temat motywacji, jaką kierowali się przy wyborze zawodu oraz brali udział w grze zespołowej, w której trzeba było wykazać się znajomością na temat różnych zawodów. Ponadto uczniowie uzyskali wiedzę na temat kompetencji takich jak: empatia, rzetelność, otwartość, znajomość języków i umiejętność współpracy. Uczniowie korzystali z materiałów udostępnionych na stronie Mapa Karier, gdzie znajduje się interaktywna baza informacji o ścieżkach kariery i rynku pracy.
Ogólnopolski Tydzień Kariery jest to coroczne wydarzenie, które ma na celu wspieranie w planowaniu dalszej edukacji, budowaniu ścieżki kariery oraz odkrywaniu swoich zasobów
i talentów.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-10-21 --> id: 994
W dniu 16 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach antydyscyplinarnych realizowanych w ramach projektu ,,Razem tworzymy lepszy świat’’ przez Fundację im. Piotra Janaszka ,,Podaj Dalej’’.
Zajęcia były prowadzone przez osoby niepełnosprawne , poruszające się za pomocą wózka i ich sprawnego asystenta. Celem zajęć było uwrażliwienie sprawnych dzieci i nastolatków na potrzeby ich rówieśników z niepełnosprawnościami. Podczas zajęć zachęcano dzieci do podjęcia działań , które przybliżą i pomogą zrozumieć ograniczenia jakimi każdego dnia borykają się ich niepełnosprawni koledzy i koleżanki.
Serdecznie dziękujemy Fundacji ,,Padaj Dalej’’ za możliwość wzięcia udziału w warsztatach, szczególnie koordynatorowi Panu Maciejowi Wiatrowskiemu.
Magdalena Lewartowska
>>> 2024-10-17 --> id: 993
W dniu 15.10.2024 odbyły się Mistrzostwa Gminy w unihokeju.
Złoto dla chłopców!
Reprezentacja chłopców z naszej szkoły spisała się rewelacyjnie, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym tytuł mistrzów gminy. W każdym meczu pokazali świetną współpracę, determinację i nieustępliwość.
Brawo dla wszystkich uczestników!
Michał Witkowski
>>> 2024-10-16 --> id: 992
Dorośli i Dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki!!!
W naszej szkole prowadzimy zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Koninie. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji, której celem jest pomoc zwierzętom bezdomnym i opuszczonym przez człowieka.
Zbiórka będzie trwała od października do połowy grudnia. Karmę i akcesoria można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego.
Nauczyciele koordynujący akcję: B. Kucharska, M. Lewartowska
>>> 2024-10-09 --> id: 988
Empatia stanowi podstawę zdrowych i silnych relacji. Osoba empatyczna potrafi zrozumieć, co czują inni ludzie, a także podzielać ich uczucia. Dzieci, które są empatyczne rzadziej angażują się w dręczenie czy gnębienie rówieśników oraz częściej nawiązują silniejsze relacje z innymi ludźmi.
Badania pokazują, że osoby bardziej empatyczne lepiej sobie radzą z konfliktami i trudnymi sytuacjami społecznymi. 2 PAŹDZIERNIKA to jednocześnie Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, a EMPATIA jest najlepszą metodą zapobiegania przemocy.
Symbolem empatycznej komunikacji jest ŻYRAFA, ponieważ:
• ma długą szyję, więc jeśli się zdenerwuje, to ma czas ochłonąć;
• ma duże serce więc lubi dialog i współpracę;
• ma zawsze czyste uszy, więc dobrze słyszy siebie i innych;
• nie walczy, lecz chce dialogu i rozwiązania, które uwzględni innych;
• nie ocenia, lecz skupia się na faktach;
• potrafi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny;
• mówi o tym, co czuje i co jest dla niej ważne i pyta innych co jest ważne dla nich;
• nie wymyśla, kto jej coś zrobił, tylko pyta i rozmawia.
…i na tym w skrócie opiera się metoda Porozumienia Bez Przemocy, czyli komunikacji opartej na empatii. Pozostaje tylko zastosować i… być jak żyrafa.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-10-09 --> id: 989
Za udział w akcji Sprzątanie Świata nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Fundacji Nasza Ziemia o następującej treści:
„Wielkie Zielone Serce dla całego Waszego sztabu za udział w 31. Akcji Sprzątanie Świata – Polska!
Dziękuję, że dołączyliście do Straży Czystej Ziemi!
Obserwując tak ogromne zaangażowanie Uczestników Akcji, wiemy, że RAZEM mamy moc zmieniania świat w lepszy. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękuję Wam z całego serca za Wasz udział w tej największej lekcji ekologii w naszym kraju.
Dzięki Wam z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności”.
Z zielonymi pozdrowieniami,
Grzegorz Mikosza
Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata - Polska
Fundacja Nasza Ziemia
Koordynator akcji: Bernadeta Kucharska
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt