tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2025-02-13 --> id: 1025
Kolejna edycja gminnych eliminacji konkursu pożarniczego, w którym wzięły także udział uczennice naszej szkoły: Wiktoria Urbańska, Zuzanna Kurleto i Dominika Grzesiak z klasy VIII, za nami. Odbył się on w murach Szkoły Podstawowej w Przyjmie pod patronatem burmistrza Goliny pana Mirosława Durczyńskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych dotyczących m.in. bezpieczeństwa i pierwszej pomocy oraz wyposażenia pożarniczego. Najwięcej punktów z naszej szkoły zdobyła Dominika Grzesiak. Uczennice obejrzały także pokaz przygotowany przez strażaków z Przyjmy. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Agnieszka Waliniak
>>> 2025-02-11 --> id: 1024
W dniu 11 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, jednak obchody tego dnia
w całym kraju trwają od początku lutego, stąd też w dniu 4.02.2025 r. uczniowie klasy VII i VIII w Domu Kultury w Koninie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Serce z Internetu” w wykonaniu zespołu Poznańskiego Teatru Aktora.
„Serce z Internetu” to historia Julii, która zakochała się w Kamilu, z którym utrzymywała kontakt tylko przez Internet na tzw. Avatar Chacie. Długie, miłe rozmowy o „wszystkim” utwierdziły dziewczynę w przekonaniu, że znalazła swoją „drugą połówkę”. Kiedy w końcu doszło do realnego spotkania nastolatków, randka skończyła się zerwaniem znajomości. Kamil okazał się internetowym podrywaczem i wyraźnie pokazał, że nie jest zainteresowany Julią, ponieważ według niego dziewczyna nie okazała się tak atrakcyjna, jak sobie wyobrażał. Spotkanie dziewczyny i chłopaka zakończyło się kłótnią, która stała się początkiem do dalszych wydarzeń. Kamil podstępnie zaczął rejestrować Julię w obrębie jej prywatności
i zagroził dziewczynie, że udostępni plik z nagraniem na portalach społecznościowych. Załamana Julia myśli o samobójstwie, lecz nieoczekiwanie otrzymuje pomoc i wsparcie od skromnego chłopaka. Historia kończy się szczęśliwie.
Przedstawienie, na przykładzie młodej dziewczyny ukazało współczesne problemy nastolatków i skłoniło młodzież do refleksji oraz zachęciło do ostrożnego, a przede wszystkim rozważnego korzystania z Internetu, w tym zawierania znajomości.
Profilaktyczne przesłanie spektaklu wzbogaciły fragmenty „Małego Księcia”, wiersze Szymborskiej i Herberta.
Spektakl zawierał profilaktykę problemów związanych z cyberzagrożeniami, takimi jak: cyberbulling, grooming, stalking, seksting, kradzież tożsamości.
Bernadeta Kucharska
>>> 2025-02-11 --> id: 1027
"Babciu oraz dziadku, bardzo was kochamy!
Za to, że jesteście, za to że was mamy!
Dziś przed wami tu stoimy i powiedzieć jedno chcemy,
Że za wszystko babciu, dziadku, szczerze dzisiaj dziękujemy!"
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dziś dzieci z klas I- III i Oddziałów Przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi naszej szkoły.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Klasy I- III przygotowały montaż słowno - muzyczny zatytułowany " Za co kochamy babcię i dziadka?", zaśpiewały piosenkę "Poleczka dla babci i dziadka", natomiast dzieci z przedszkola i Zerówki przygotowały taniec pt.: "Babciu , dziadku tańczę twista".
Dzieci wykonały także własnoręcznie prezenty, którymi obdarowały swoich dziadków po zakończonych występach, a rodzice postarali się o zorganizowanie słodkiego poczęstunku.
Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość zapadnie na długo w sercach naszych szanownych gości.
Barbara Jarońska
>>> 2025-01-31 --> id: 1023
W dniu 17 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa pod hasłem „Z całych sił zdrowo żyj!”, która była podsumowaniem działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole w I półroczu.
Imprezę rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Alina Kozłowska wraz z zaproszonym gościem z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych panem Tomaszem Majewskim. Celem wydarzenia było kultywowanie tradycji szkoły, budowanie przyjaznych relacji między uczniami oraz integracja społeczności szkolnej.
Tego dnia sala gimnastyczna wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle – zamieniła się
w sale balową, a to za sprawą pięknej dekoracji i kolorowych balonów oraz szybko zapełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy w pięknych strojach karnawałowych. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci.
Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Nad muzyczną oprawą imprezy czuwał Samorząd Uczniowski, a w rolę DJ-ów wcielili się nauczyciele: pani Marta Pawlaczyk i pan Michał Witkowski.
Podczas zabawy karnawałowej można było wziąć udział w wielu zabawach, a także wygrać ciekawy gadżet w loterii fantowej lub kupić zdrową przekąskę. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.
Za dofinansowanie do zabawy karnawałowej serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie pizzy dla dzieci.
Bernadeta Kucharska
>>> 2025-01-17 --> id: 1019
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych w dniu 13 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczne z dzielnicowym, panem Dawidem Borowcem z Posterunku Policji w Golinie oraz z druhem OSP w Golinie, panem Bartoszem Kanafa. Panowie omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów zimowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w części teoretycznej i praktycznej pogadanki, podczas której poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Życzymy udanych ferii zimowych!!!
Działanie zostało podjęte w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-12-20 --> id: 1014
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców .pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2024-2025.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
Harmonogram rekrutacji 2025.2026.pdf
OŚWIADCZENIA DO WNIOSKU O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO I KLASY 2025-2026.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt