tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-06-10 --> id: 956
W świetlicy szkolnej uczniowie spędzają czas wolny rozwijając swoje pasje i zainteresowania podczas różnych zabaw i aktywności. Dzieci uczą się kreatywnego myślenia budując wieże z klocków, wykonując prace plastyczne, rozwiązując rebusy oraz zagadki. Kiedy jest ładna pogoda spędzają czas na placu zabaw, a także zdobywają wiedzę i umiejętności przyrodnicze pielęgnując szkolny ogródek. Pielęgnacja posadzonych roślin jest też doskonałą okazją do zdobywania wiedzy przez praktyczne doświadczenie. Założony ogródek daje możliwość rozwijania odpowiedzialności i pracy zespołowej.
Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie miło i pożytecznie można spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-06-10 --> id: 958
Zajęcia plastyczne są niezwykle istotne dla rozwoju dzieci. Zapewniają zdobycie umiejętności manualnych, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, Twórcza praca to świetna zabawa, która przynosi zadowolenie i satysfakcję, a to nie jedyne jej zalety! Poprzez różnego rodzaju artystyczną działalność uczniowie mogą wyrazić siebie. Zajęcia stanowią istotny przerywnik, pomiędzy wszystkimi przedmiotami, na których trzeba się skupić i myśleć w określony sposób. Dodatkowo zajęcia tego typu są często tymi, na których dzieci się integrują i nabywają umiejętności społecznych szczególnie podczas pracy zespołowej. Praca twórcza jest wspaniałą zabawą i relaksacją dającą radość i zadowolenie.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-06-05 --> id: 954
To konkurs, którego tematem przewodnim było promowanie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej oraz przedstawienie wykorzystywanych instalacji odnawialnych źródeł energii na tle pór roku. Obejmował on dwa etapy:
I. Test kwalifikacyjny
II. Wykonanie pracy plastycznej – kalendarza na rok 2025.
W realizację powyższych założeń włączyli się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie.
4 czerwca 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto wspomniany konkurs. Wśród 297 nadesłanych prac z województwa wielkopolskiego, ta wykonana przez naszą uczennicę Zuzannę Kurleto została dostrzeżona i nagrodzona. Zuzia zdobyła 1 miejsce i tytuł laureata subregionu konińskiego.
Wspólnie z p. dyrektor Aliną Kozłowską, Zastępcą Burmistrza p. Anną Paszek, mamą laureatki p. Renatą Kurleto oraz opiekunem p. Anetą Nowak dziewczynka odebrała z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego p. Krzysztofa Grabowskiego główną nagrodę - rower idealny na zbliżające się wakacje. Dyrektor szkoły otrzymała nagrodę pieniężną dla szkoły w wysokości 1500 zł.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aneta Nowak
>>> 2024-06-05 --> id: 961
Trwa XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku akcji przyświeca hasło: "Porozmawiamy o książkach, Tygrysie!".
Tradycyjnym sygnałem do rozpoczęcia świętowania było wspólne czytanie "Lokomotywy". Juliana Tuwima. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie wysłuchały tego wiersza w interpretacji Radnego Rady Powiatu Konińskiego Tadeusza Nowickiego oraz bibliotekarki szkolnej Magdaleny Lewartowskiej. Nie zabrakło rozmów i kolorowania pociągu.
Bardzo dziękuję gościom specjalnym za wzięcie udziału w akcji. A paniom Agnieszce Kołodziejczak, Emilii Napierale i pani dyrektor Alinie Kozłowskiej za współpracę.
Karolina Kasprzak
>>> 2024-06-04 --> id: 955
Pierwszy czerwca, to wyjątkowy dzień dla dzieci. Nie mogło być inaczej także i w naszej szkole. Z okazji Dnia Dziecka, dla naszych uczniów zaplanowano wiele atrakcji, których współorganizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Radolinie.
Festyn rozpoczęła pani Dyrektor Alina Kozłowska oraz Prezes OSP Zbigniew Szubiński powitaniem dzieci i przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrza Goliny p. Mirosława Dyrczyńskiego, Księdza Proboszcza Andrzeja Czubaszewskiego, Radnego Rady Miejskiej w Golinie p. Łukasza Wasilewskiego, który reprezentował przewodniczącą Rady Miejskiej i radnego Dawida Czajkę, przewodniczącego GKRPA w Golinie p. Tomasza Majewskiego, przedstawicieli Komisariatu Policji w Golinie i Dyrektora Dom Kultury w Golinie Pana Damiana Ciesielskiego oraz rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytą Czerniak.
Nie mogło też zabraknąć radnych poprzednich kadencji p. Kazimierza Substelnego i p. Krzysztofa Szymańskiego, którym pani Dyrektor złożyła w imieniu społeczności szkolnej serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę na rzecz szkoły.
Do wspólnej zabawy całą społeczność szkolną zaprosiły dzieci z oddziałów przedszkolnych śpiewając piosenki w części artystycznej. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców wzięli udział w podchodach, przygotowanych przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Boisko szkolne zamieniło się w kolorowy plac zabaw, a to za sprawą dmuchanej zjeżdżalni, która sprawiła uczniom wiele radości oraz stoiska z tatuażami i malowaniem twarzy przez pracowników Domu Kultury w Golinie. Były zabawy, mecz na boisku, lody, wata cukrowa, kolorowy stół ze zdrową żywnością, przepyszne truskawki i oczywiście popcorn.
To był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do beztroskich zabaw, a przede wszystkim wspólne spędzanie czasu i dbałość o budowanie dobrych relacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia szczególnie GKRPA, OSP w Radolinie oraz Radzie Rodziców z dofinansowanie imprezy.
Na buziach wszystkich dzieci gościł uśmiech.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-06-04 --> id: 959
W naszej szkole, w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej działa Klub Ortograffiti. Członkami klubu są młodsi i starsi uczniowie. Zajęcia prowadzone są według Metody Ortograffiti. Młodszym uczniom na zajęciach pomaga Bratek, który jest bohaterem bajek terapeutycznych. Metoda ta uczy przez zabawę, bo to najskuteczniejszy sposób uczenia się w tym wieku. Dzieci chętnie wykonują powierzone im zadania i rozwijają funkcje poznawcze. Uczniowie starszych pracując metodą Ortograffiti odkrywają swoje mocne strony, rozwijają funkcje wzrokowe, słuchowo – językowe, koncentrację uwagi, pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, orientację w kierunkach, logiczne myślenie, technikę czytania, czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętność poprawnego pisania i wypowiadania się.
Metoda Ortograffiti jest zgodna z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jest zalecana przez MEiN do indywidualizacji pracy z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, a także jest konsultowana przez prof. Martę Bogdanowicz – wybitny autorytet w dziedzinie dysleksji oraz rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.
Więcej informacji dotyczących metody znajduje się na stronie:
https://ortograffiti.pl/poznaj-metode-ortograffiti/
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-05-23 --> id: 953
Dnia 22 maja cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w XV edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach. Jury konkursowe, dokonując oceny recytacji poszczególnych uczestników, wzięło pod uwagę: zgodność recytowanego tekstu z oryginałem, dykcję, akcent wyrazowy, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs był okazją do poszerzenia przez uczniów znajomości poezji oraz zainteresowania sztuką recytacji i kulturą słowa.
Na poziomie klasy VII należało przygotować wybraną balladę Adama Mickiewicza.
I miejsce w tej kategorii zajęła Paulina Czerniak - uczennica recytowała balladę pt. ,,Romantyczność”, a Dominika Grzesiak w tej samej kategorii za recytację ballady ,,Świtezianka” zajęła miejsce III. Z kolei uczennice klasy piątej prezentowały wiersze o tematyce ,,Wiosna i lato w poezji”. W tej kategorii Nadia Szczepańska za recytację wiersza ,,Uwaga! Świeżo malowane” zdobyła I miejsce, a Nadia Kasprzyk - miejsce II za recytację utworu ,,Wiersz o porach roku”.
Wszystkim uczestniczkom i jednocześnie laureatkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Zenona Borecka
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt