tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-09-27 --> id: 981
Akcja „Sprzątanie świata” została zapoczątkowana w 1989 roku w Australii. Obecnie odbywa się w 130 krajach świata i jej celem jest zwrócenie uwagi na środowisko naturalne. Pierwsza Akcja „Sprzątania świata” w Polsce odbyła się w 1994 roku. Od tamtej pory, co roku we wrześniu odbywa się finał akcji.
W tym roku Akcja „Sprzątanie świata” odbyła się pod hasłem „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Wzorem lat ubiegłych cała społeczność naszej szkoły w sposób zorganizowany przystąpiła do akcji w dniu 23 września. Postanowiliśmy posprzątać swoją najbliższą okolicę, nasz „mały kawałek” Polski. Celem naszych działań było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, a przede wszystkim działanie na rzecz ochrony środowiska. Wszyscy nauczyciele wraz z uczniami zbierali rozrzucone i pozostawione śmieci wokół szkoły oraz w parku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich, nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.
Wspólne działanie utwierdziło nas w przekonaniu, że każdego dnia mamy wpływ na to, jak wygląda nasza planeta, dbajmy, więc o nią najlepiej jak potrafimy!
Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-09-20 --> id: 980
18 września 2024 r. przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego, i Zawodowego w Koninie, zorganizowali grę miejską o nazwie „Tropiciele zawodów” w której udział wzięły uczennice z klasy VIII: Zuzanna Kurleto, Wiktoria Urbańska i Dominika Grzesiak wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego p. Bernadetą Kucharską.
Fabuła gry zakładała odnalezienie zaginionego zawodu na konińskiej starówce, do którego prowadziła trasa gry wypełniona prezentacjami różnych zawodów. Uczestnicy
tj. trzyosobowe drużyny otrzymali mapę ze wskazówkami pomocnymi w znalezieniu 10 punktów mieszczących się w konińskich firmach, w których wykonywali przygotowane zadania dotyczące różnych profesji. Rozstrzygnięcie gry, a w tym uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas finału „Nocy Zawodowców” w dniu 04.10.2024 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, ul. Parkowa 2.
Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach inwestycji A3.1.1 Krajowego Planu Odbudowy „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”, przedsięwzięcia pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” w województwie wielkopolskim (Zadanie 2. Upowszechnianie uczenia się przez całe życie w regionie oraz działania własne wg. koncepcji województwa).
Źródło: https://cwrkdiz-konin.pl/gra-miejska-tropiciele-zawodow/
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-09-19 --> id: 979
17 września na stadionie w Golinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych.
W kategorii dziewcząt rocznik 2014 i młodsi :
II miejsce zdobyła Oliwia Śrutowska,
natomiast w kategorii dziewcząt rocznik 2010-2011:
I miejsce zdobyła Dominika Grzesiak.
Naszą szkołę godnie reprezentowali również:
Antoni Dąbkiewicz, Gabriela Grzebielska, Vanessa Laskowska, Kacper Tyczkowski, Urbaniak Nikodem, Adam Woźniak.
Gratulujemy!
Michał Witkowski
>>> 2024-09-17 --> id: 978
W poniedziałek, 16 września 2024 w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów i kreatywności, a przede wszystkim dobrej zabawy. Obchody tego święta na świecie rozpoczęły się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki, bohaterka książki odkrywa w sobie moc kreatywności.
Podczas wczorajszej akcji, uczniowie naszej szkoły, zachęcani przez nauczycieli, kolorowali fragmenty wielkiego plakatu i następnie składali go w całość. W ten sposób odkrywali swoją kreatywność, która drzemie w każdym z nas. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w „kropkowej” fotobudce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Bernadeta Kucharska
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-09-13 --> id: 976
W dniu 14 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach. W klasach 1-3 odbyła się dzisiaj lekcja otwarta podczas której dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i numerów alarmowych, przyjrzały się wyposażeniu domowych apteczek oraz uczyły się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i osoby poszkodowanej podczas udzielania pomocy.
Podsumowaniem zajęć był Quiz wiedzy o pierwszej pomocy, który sprawdził i utrwalił wiedzę uczniów w interaktywny sposób.
Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w szkole to inwestycja w wiedzę i umiejętności uczniów, która może przynieść ogromne korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości. To nie tylko okazja do nauki praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, ale również budowania ważnych postaw społecznych.
Lekcja została przeprowadzona w ramach jednego z podstawowych kierunków realizacji Polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025.
Barbara Jarońska
>>> 2024-09-10 --> id: 977
W konkursie „Wokół Słowackiego” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, którzy przygotowywali prace plastyczne pod kierunkiem nauczycielek: p. Bernadety Kucharskiej i p. Emilii Napierały.
Tematami prac między innymi były: portrety Juliusza Słowackiego, krajobrazy miejsc i ilustracje do znanych utworów poety.
W dniu 8 września podczas Narodowego Czytania 2024 miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie reprezentujący naszą szkołę.
W kategorii ILUSTRACJE DO UTWORÓW SŁOWACKIEGO nagrodzono:
Zofię Wróbel i Amelię Szwacińską z klasy VII. W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali: Lena Szczap z klasy IV, Adam Woźniak z klasy V, Oliwia Śrutowska i Vanessa Laskowska z klasy VII.
Doceniono także prace plastyczne nauczycielek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie: Bernadety Kucharskiej i Emilii Napierały.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym nagrody wręczyli: aktorka Emilia Krakowska, burmistrz Goliny Mirosław Durczyński oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie - Żanetta Matlewska.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-09-09 --> id: 974
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 zainteresowanych przygodą, zdobywaniem nowych umiejętności oraz przeżywaniem niezapomnianych chwil na łonie natury do dołączenia do naszej nowo powstającej Próbnej Drużyny Harcerskiej w Golinie!
Harcerska przygoda to nie tylko spotkania i wyjazdy, ale także okazja do rozwoju osobistego, zdobywania przyjaciół na całe życie oraz nauki wartości takich jak odpowiedzialność, współpraca i wzajemny szacunek. Niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie, czy dopiero chcesz spróbować swoich sił, nasze drzwi są otwarte dla każdego!
Pierwsza zbiórka odbędzie się 13 września o 17:00 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.
Do zobaczenia na harcerskim szlaku!
Czuwaj!
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt