tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-12-20 --> id: 1017
Dziś do naszej szkoły zawitało Betlejemskie Światło, przyniesione przez harcerzy. Jest to symbol pokoju, nadziei i miłości, który co roku wędruje po całym świecie, jednocząc ludzi w tym magicznym, świątecznym czasie.
Dziękujemy harcerzom za ten piękny gest oraz za przekazanie Światła, które będzie nam towarzyszyć w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.
Paulina Siepielska
>>> 2024-12-20 --> id: 1018
20 grudnia odbyła się w naszej szkole wigilia szkolna, podczas której gościliśmy Pana Burmistrza Mirosława Durczyńskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Urszula Furmaniak, Radnych naszej Gminy: Pana Dawida Czajkę oraz pana Łukasza Wasilewskiego, Panią Zofie Szotę -Emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły, Przybyłych Rodziców z Przewodniczącą Panią Edytą Czerniak.
Chcąc wprowadzić wszystkich w przedświąteczny nastrój przygotowaliśmy program artystyczny. Świąteczną akademię rozpoczęli uczestnicy koła muzycznego przygotowane przez Panią Agnieszkę Waliniak. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wesołą pastorałkę pod tytułem „Podniebna rozmowa”. Po nich najmłodsi uczniowie naszej szkoły: przedszkole, klasa O oraz pierwszoklasiści zaprezentowali Jasełka, dzięki którym przypomnieliśmy sobie historię narodzin Pana Jezusa. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Agnieszkę Kołodziejczak, Emilię Napierałę i Barbarę Jarońską. Na zakończenie programu artystycznego usłyszeliśmy instrumentalną wersję kolędy „ Gdy śliczna Panna ” w wykonaniu Nadii Kasprzyk.
Po występach głos zabrali zaproszeni goście oraz Pani Dyrektor.
Na zakończenie naszego spotkania Pani Marta Kołodziejczak i Pan Michał Witkowski podsumowali trwającą od początku grudnia akcję "Kalendarz Adwentowy”. Samorząd Uczniowski zorganizował dla najwytrwalszych uczestników nagrody w postaci Bonów Ratunkowych.
Po wspólnym biesiadowaniu w przedświątecznej atmosferze rozeszliśmy się do domów.
Wszystkim Państwu dziękujemy za obecność w tym pięknym czasie oczekiwania na narodziny Jesusa Chrystusa.
Barbara Jarońska
>>> 2024-12-16 --> id: 1021
W dniu 9 grudnia 2024 roku uczniowie klas V I VI uczestniczyli w lekcji: „Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna” oraz zwiedzali laboratorium w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koninie.
Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów z PSSE w Koninie uczniowie dowiedzieli się, co to znaczy prowadzić zdrowy styl życia, w jaki sposób zwracać uwagę na jakość wody, którą pijemy oraz jak ogromne znaczenie ma aktywność fizyczna dla naszego zdrowia. Następnie uczniowie udali się z panią prelegentką do laboratorium, gdzie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób bada się wodę.
Działanie zostało podjęte w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-12-15 --> id: 1015
W dniu 13 grudnia uczniowie klas I- III i dzieci z grup przedszkolnych mieli okazję posłuchać utworów zamieszczonych w książce wydawanej corocznie ,, Golinianie dzieciom ”. Wszyscy obecni z zainteresowaniem wysłuchali tekstów w interpretacji pani Zofii Szoty – emerytowanej dyrektor szkoły , Karoliny Kasprzak – bibliotekarki w Bibliotece Publicznej w Golinie oraz Małgorzaty Krysińskiej – wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia NASZA RADOLINA i absolwentki szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom. To było przemiłe spotkanie .
Szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Magdalena Lewartowska
>>> 2024-12-04 --> id: 1012
W dniu 4 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego „Moje najzabawniejsze Boże Narodzenie – historia memami opowiedziana”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Golinie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczestniczący w zajęciach szkolnego koła plastycznego, którego opiekunem jest pani Bernadeta Kucharska:
Jakub Szatkowski,
Lena Szczap,
Nadia Kasprzyk,
Nadia Gołdyn,
Nadia Szczepańska,
Adam Woźniak,
Adam Franikowski.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które zostały wręczone przez panią dyrektor Alinę Kozłowską i panią Karolinę Kasprzak – bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Golinie.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-12-04 --> id: 1013
Z początkiem grudnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie I Gminnego Konkursu Plastycznego „Jak spędzam czas z moją rodziną” organizowanego przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Golinie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Golinie.
Konkurs był adresowany dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli w Gminie Golina w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria: 0 – IV klasy, II kategoria: V – VIII klasy.
Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, wzmacnianie więzi i relacji rodzinnych, a także propagowanie wartości rodzinnych oraz profilaktyka przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczestniczący w zajęciach szkolnego koła plastycznego, którego opiekunem jest pani Bernadeta Kucharska: Nadia Szczepańska, Lena Szczap, Magdalena Gauza, Jakub Szatkowski, Sara Karnafel, Nadia Gołdyn, Adam Woźniak, Nikola Pietraszek.
W I Gminnym Konkursie Plastycznym nagrody otrzymali:
w kategorii I
III miejsce Magdalena Gauza (klasa III)
w kategorii II
I MIEJSCE Adam Woźniak (klasa V)
II MIEJSCE Nadia Szczepańska (klasa VI)
WYRÓŻNIENIA:
Nadia Gołdyn (klasa VI)
Jakub Szatkowski (klasa V)
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-12-03 --> id: 1011
W dniu 3 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ przypomina nam o konieczności tworzenia świata otwartego, dostępnego i równego dla wszystkich – bez względu na ograniczenia.
Celem tego dnia w naszej szkole było upowszechnianie wśród uczniów idei tolerancji, otwartości i szacunku do osób niepełnosprawnych, a także ukazanie, że osoby te mają takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z osobami pełnosprawnymi. Razem możemy więcej!
Bernadeta Kucharska
Paulina Siepielska
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców .pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2024-2025.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
Harmonogram rekrutacji 2025.2026.pdf
OŚWIADCZENIA DO WNIOSKU O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO I KLASY 2025-2026.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt