tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2023-06-12 --> id: 835
We wtorek 6 czerwca dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I – III były na wycieczce w Drukarni Trans – Druk oraz w Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie.
Pierwszym punktem wyjazdu była Drukarnia Trans – Druk , która mieści się Kraśnicy - Kolonii. Uczniowie klas młodszych zostały powitane przez Pana Jana Markaczewskiego, który pełnił rolę przewodnika i oprowadzał dzieci po różnych halach drukarni. Mogliśmy zobaczyć ogromne hale drukarni, w której wielkie maszyny drukują na ogromnych arkuszach papieru. oraz magazyny, gdzie odbywało się pakowanie gotowych już produktów i układanie ich na ogromnych regałach. Następną halą była introligatornia, gdzie uczniowie śledzili różne procesy składania książki w całość. W trakcie pobytu w drukarni dzieci obserwowały pracę maszyn, poznały ich nazewnictwo i znalazły odpowiedź na pytanie: „Jak powstaje książka?” Dzieci mogły zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne ,a także pracę na hali produkcyjnej. Obserwowały proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Na zakończenie czekała na wszystkich miła słodka niespodzianka.
Kolejnym punktem wycieczki był Park im. Fryderyka Chopina mieszczący się w Starym Koninie. W tym urokliwym miejscu mogliśmy zobaczyć zagrody zwierząt , pospacerować i podelektować się wspaniałą słoneczną pogodą. Był też czas na pyszne lody
i zabawę na placu zabaw. Wróciliśmy wszyscy zmęczenie , ale bardzo zadowoleni.
Chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Janowi Markaczewskiemu oraz Panu Damianowi Anteckiemu za możliwość zwiedzenia drukarni - były to niezapomniane przeżycia i nowe doświadczenia.
Magdalena Lewartowska
>>> 2023-06-05 --> id: 833
1 czerwca 2023r. odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Szkolnego Dnia Sportu pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. W tym roku festyn miał wyjątkowy charakter, bo był połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw i boiska, które przeszło gruntowną renowację.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Zastępca Burmistrza Goliny pani Anna Paszek – reprezentująca Burmistrza Goliny pana Mirosława Durczyńskiego, Skarbnik Goliny- pani Janina Adamczewska, Proboszcz parafii Myślibórz- ksiądz Andrzej Czubaszewski, Radni Rady Miejskiej w Golinie pan Kazimierz Substelny oraz pan Krzysztof Szymański – reprezentujący Przewodniczącego Rady Miejskiej w Golinie pana Wojciecha Wojdyńskiego, zastępca Kierownika Referatu Zamówień Inwestycji i Promocji pani Olga Frońda, przedstawiciele rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Edytą Czerniak.
Przybyłych gości, rodziców i współpracowników powitała dyrektor szkoły pani Alina Kozłowska. Szczególne słowa powitania, połączone z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, pani dyrektor skierowała do wszystkich uczniów, życząc im uśmiechu na twarzach, samych słonecznych dni, a na finiszu roku szkolnego wymarzonych ocen na świadectwie.
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Na koniec uczestnicy festynu wspólnie zaśpiewali popularną piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.
Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała Organowi Prowadzącemu za inwestycje, które udało się zrealizować ze środków własnych gminy, za wszelkie działania związane z projektowaniem i zakupem elementów placu zabaw oraz za wszystkie dobre rady i przychylność przy realizacji tych inwestycji.
Następnie ks. Proboszcz Andrzej Czubaszewski poświęcił plac zabaw i boisko szkolne, po czym odbyło się przecięcie wstęgi, którego dokonali przedstawiciele przedszkolaków, władz samorządowych, radnych, rodziców oraz dyrektor szkoły i nauczycielka oddziału przedszkolnego. Symboliczne gole do bramki na nowym boisku szkolnym strzelili ks. Proboszcz, radni Rady Miejskiej, zastępca Kierownika Referatu Zamówień Inwestycji i Promocji Urzędu Miejskiego w Golinie oraz nauczyciel wychowania fizycznego i przedstawiciele uczniów.
Na dzieci czekało szereg zabaw i różnych atrakcji, m.in. odbył się teleturniej „Familiada”, w którym zmierzyły się rodziny Vipowskich i Uczniowskich.
Spotkaniu przyświecał również aspekt profilaktyczny. Pod hasłem „Stop uzależnieniom!” prezentowane były materiały dotyczące różnego rodzaju uzależnień oraz ich skutków.
Dziękujemy sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu, działającym przy naszej szkole, za wsparcie finansowe niezbędne przy organizacji festynu oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej wyjątkowej imprezy.
>>> 2023-06-02 --> id: 834
Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy projekt współrealizowany z @didactopolska - ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia wprowadzając lekcje na lepszy wymiar edukacji.
Przez ponad miesiąc intensywnie wdrażaliśmy wiedzę zdobytą podczas szkolenia na temat lekcji przyjaznej mózgowi ucznia.
Podczas planowania zajęć jeszcze bardziej zwracaliśmy uwagę na:
- dynamikę lekcji,
- planowanie odpowiednich powtórek oraz rozgrzewek językowych,
- przerywniki w postaci aktywności pozytywnie wpływających na koncentrację,
- metody aktywizujące, dzięki którym wprowadzane były nowe treści,
- omawianie celów lekcji.
Projekt zakończony, jednakże nie skończony. Będziemy realizować pracę zgodnie z zasadami lekcji przyjaznej mózgowi ucznia.
Szkoła Przyjazna Mózgowi Ucznia
Marta Kołodziejczak
>>> 2023-05-29 --> id: 832
22 maja w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku szkolnym postanowiliśmy uczcić pamięć naszej patronki w inny sposób.
Przedszkolaki oraz dzieci z oddziału "0" przygotowały wspólnie laurkę dla patronki.
Klasy 1-8 wzięły udział w grze terenowej:
- Zadaniem uczniów było poszukanie ukrytych kopert z szyfrem oraz zadaniami do rozszyfrowania.
- Szyfry oraz wiadomości były dostosowane do wieku uczniów. -Informacje, które były ukryte w kopertach dotyczyły życia oraz różnych dokonań Marii Konopnickiej.
Po skończonych "podchodach" uczniowie wspólnie integrowali się na boisku szkolnym, uczestnicząc w wybranych przez siebie grach zespołowych.
Tegoroczne obchody Dnia Patrona były zupełnie inne, ponieważ spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie, idealnie, aby uczestniczyć w takim wydarzeniu.
Organizatorzy: Marta Kołodziejczak, Marta Pawlaczyk, Joanna Kryszak.
Marta Kołodziejczak
>>> 2023-05-18 --> id: 831
Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie 12 maja 2023 roku wraz z nauczycielem p. Janem Kasprzakiem w ramach przedmiotu EDB, udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Powidzu.
W ramach realizacji podstawy programowej z tego przedmiot uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z terenoznawstwem, pożarnictwem i obroną cywilną.
Jan Kasprzak
>>> 2023-05-07 --> id: 830
W piątek 28 kwietnia 2023r.społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie uczciła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 2 maja - Dzień Flagi. Uczennica Roksana Szlugaj odczytała ważne informacje dotyczące uchwalenia ustawy zasadniczej jak również symboliki barw narodowych. Uczennice Zuzanna Kurletoi Wiktoria Urbańska pięknie wyrecytowały wiersze patriotyczne o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Wszyscy razem odśpiewali hymn narodowy oraz Mazurek Trzeciego Maja.O szczegółach związanych z Narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi można było dowiedzieć się więcej z wystawy przygotowanej na tę okoliczność, na której znalazły się również prace plastyczne uczniów klas: czwartej, piątej szóstej i siódmej.
Karolina Kulczak i Magdalena Mielcarek-Mirek
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt