tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-01-27 --> id: 914
Zabawa karnawałowa w naszej szkole jest najbardziej oczekiwaną przez wszystkich uczniów uroczystością. Tegoroczna impreza odbyła się w dniu 26 stycznia pod hasłem „Pozytywnie myślimy i działamy, bo o nasze zdrowie psychiczne dbamy!” i była podsumowaniem działań profilaktycznych prowadzonych w I półroczu w naszej szkole.
Po południu, po zajęciach lekcyjnych nasza aula zamieniła się w salę balową. Uczniowie, w przepięknych kostiumach chętnie brali udział w licznych zabawach przy muzyce i tańcach integracyjnych. Wspaniały klimat podczas tańca robiły efekty specjalne
w postaci kolorowych świateł, nad którymi czuwał DJ Piesik. Podczas zabawy karnawałowej, Samorząd Uczniowski prowadził mały sklepik, w którym można było kupić coś słodkiego oraz loterię fantową z ciekawymi gadżetami.
To była niezapomniana zabawa karnawałowa, wszyscy bawili się znakomicie.
Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla dzieci.
Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-01-25 --> id: 913
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem również w szkołach i przedszkolach. Dni te są idealną okazją, by dzieci mogły pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, miłości i mądrości, jaką otrzymują od swoich babć i dziadków.
Tradycją obchodzenia tego święta w naszej szkole stała się organizacja występów artystycznych i przedstawień, podczas których dzieci z entuzjazmem i radością angażują się w recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek czy prezentowanie układów tanecznych dla przybyłych gości.
We wtorek 23 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza, na którą licznie przybyli Dziadkowie i Babcie, Pan Burmistrz Mirosław Durczyński, Pani Dyrektor Alina Kozłowska oraz rodzice przedszkolaków, zerówki oraz dzieci z klas I-III.
Jako pierwsze swój program artystyczny przedstawiły dzieci z przedszkola i zerówki, przygotowane przez panie Emilię Napierałę i panią Agnieszkę Kołodziejczak. Po nich swoje umiejętności aktorskie i wokalne przedstawili uczniowie klas I- III w montażu słowno-muzycznym „Jak dobrze mieć dziadków”. Dzieci zostały przygotowane przez panią Magdalenę Lewartowską, Agnieszkę Waliniak i panią Barbarę Jarońską.
Babcie i dziadkowie przy kawie i ciasteczku przygotowanym przez rodziców z uśmiechem na ustach oglądali występy swoich wnuków.
Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych od Pana Burmistrza i Pani Dyrektor do naszych Szanownych Gości.
Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
Barbara Jarońska
>>> 2024-01-18 --> id: 912
Dzień Popcornu obchodzony jest 19 stycznia, jednakże Nasza szkoła zaczęła świętować już dziś. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły mogli zakupić sobie świeżo robiony popcorn.
Niezwykle atrakcyjna była możliwość oglądania maszyny do robienia popcornu w trakcie pracy. Ale oczywiście najważniejsza była degustacja.
Opiekun samorządu
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-01-09 --> id: 908
Klasa VII w poniedziałek 8 stycznia miała niebywałą okazję uczestniczyć w spotkaniu z raperem Mirosławem Kolczykiem. To muzyczne wydarzenie o charakterze profilaktycznym było przeznaczone dla młodzieży ze szkół podstawowych znajdujących się w gminie Golina.
Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu była tutaj muzyka rap, która w czytelny sposób i wprost pozwalała mówić o trudnych tematach uzależnień.
Mirosław "Kolah" Kolczyk urodził się w 1981 roku w Tucholi. Raper jest zaangażowany w projekty muzyczne takie jak: Royal Rap, Kawa, TGD. Pasją jego życia i potrzebą serca są działania związane z profilaktyką uzależnień.
Podczas spotkania raper opowiadał o swoich własnych doświadczeniach i o trudnej drodze, jaką przeszedł: narkotyki, pobyt w więzieniu, wychodzenie z nałogu, budowanie pozytywnych relacji i odnalezieniu swojej drogi w życiu, a przede wszystkim siebie. Muzyk był związany ze światem przestępczym i pochodził z rodziny z problemami.
Teraz "Kolah" tworzy muzykę, jest raperem. Prowadzi profilaktyczne spotkania w rytmie hip-hop. Bardzo angażuje się w różnego rodzaju projekty. Współpracuje z fundacjami, które działają na rzecz profilaktyki. Uważa, że muzyka to doskonała płaszczyzna do przekazywania informacji o uzależnieniach i najlepiej trafia do młodych. Zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. Wydaje kolejne albumy. Na każdym kroku podkreśla, jak bardzo jest szczęśliwy.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-01-08 --> id: 906
Czy wiecie, że 21% uczennic opuszcza lekcje z powodu braku podpaski, a 10% nie wychodzi z tego powodu z domu? A blisko pół miliona Polek nie stać na zakup podpasek lub tamponów.
- Przyłączcie się z nami do akcji "Różowa skrzyneczka"!
- My już taką skrzyneczkę mamy!
- Walczymy z "wykluczeniem menstruacyjnym" - tak, to nowy termin opisujący znane od dawna zjawisko!
Czym jest "ubóstwo menstruacyjne"?
Dotyczy ono ograniczonego dostępu do środków higienicznych dla osób menstruujących, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji.
Dziękujemy @rozowaskrzyneczka
#Rozowaskrzyneczka @rozowaskrzyneczka
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-01-08 --> id: 907
21291 osób tylu uczniów wraz z nauczycielami (wg danych z otrzymanych nauczycielskich ankiet) dołączyło w tym roku do ogólnopolskiej akcji "Klasowa Wigilia bez plastiku 2023".
Dzięki naszemu wspólnemu działaniu w całej Polsce wyprodukowano mniej odpadów, które w środowisku rozkładałyby się przez setki lat. Działając wspólnie możemy zmieniać otaczający nas świat.
Źródło: @Biologiazblondynka
Marta Kołodziejczak
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
SZKOLNY WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2025-2026.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
Harmonogram rekrutacji 2025.2026.pdf
OŚWIADCZENIA DO WNIOSKU O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO I KLASY 2025-2026.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt