tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2023-11-02 --> id: 878
Jak co roku w październiku – miesiącu modlitwy różańcowej trwał w naszej szkole konkurs różańcowy, w którym mógł wziąć udział każdy, kto kocha tę modlitwę i kto miał pomysł, aby zaprezentować swoje artystyczne zdolności. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką, indywidualnie lub rodzinnie różańca
z najróżniejszych materiałów.
Do konkursu swoje prace zgłosiło 11 uczestników:
• Antonii Rybka ( „0”)
• Jan Kubski ( „0”)
• Julia Karnafel ( „0”)
• Magdalena Gauza ( Klasa II)
• Julia Borowiec ( klasa III)
• Sara Karnafel ( klasa III)
• Jakub Szatkowski ( klasa IV)
• Wiktoria Głowacka ( klasa IV)
• Nikodem Urbaniak ( klasa IV)
• Vanessa i Miłosz Laskowsy ( klasa VI i przedszkole)
• Tyczkowski Kacper ( klasa VIII)
Wszystkie prace zostały zaprezentowane społeczności szkolnej i nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami. Uczestnicy konkursu, którzy nie mogli odebrać nagrody ze względu na chorobę, otrzymają je po powrocie do szkoły :)
Dziękuję wszystkim za przygotowanie pięknych prac :)
Barbara Jarońska
>>> 2023-11-02 --> id: 879
W ramach obchodów Dnia Świętych w tym roku zadaniem uczniów i wychowawców klas było wykonanie plakatów i zaprezentowanie katolickiego patrona wybranego zawodu. Należało przygotować najważniejsze wydarzenia z życia patrona tego zawodu, ilustracje przedstawiające jego postać, atrybuty świętego ( z czym przedstawiony jest na obrazach) oraz umieścić krótką informację o wybranym zawodzie.
Na przygotowanych plakatach zostały zaprezentowane następujące postaci:
• Św. Hubert Z Liege - patron myśliwych ( oddział przedszkolny)
• Św. Krzysztof - patron kierowców („0”)
• ŚW. ŁUKASZ - patron lekarzy ( klasa I)
• ŚW. CECYLIA - patronka muzyki kościelnej
• ŚW. BARBARA - patronka górników
i ŚW. TARSYCJUSZ - patron ministrantów ( Klasa III)
• ŚW. LEON WIELKI - patron muzyków ( klasa IV)
• ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU - patron ekologów ( klas V)
• ŚW. FLORIAN - patron strażaków ( klasa VI)
• ŚW. MACIEJ - patron budowniczych, kowali, cieśli, stolarzy ( klasa VII)
• ŚW. JANA CHRZCICIELA DE LA SALLE - patron nauczycieli i wychowawców ( klasa VIII)
Chętni uczniowie mogli również przebrać się za świętego Patrona swojego imienia lub po prostu ubrać się na biało. Po podsumowaniu wykonanych zadań i wręczeniu dyplomów, można było sfotografować się w towarzystwie bohaterów dzisiejszego dnia w specjalnie przygotowanej fotoramce :)
Barbara Jarońska
>>> 2023-10-27 --> id: 870
Dnia 26 października 2023 roku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bibliotece Publicznej w Golinie odbył się Gminny konkurs recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII i VI, które recytowały następujące utwory: ,,Moja piosnka II” Cypriana Kamila Norwida – Paulina Czerniak: ,,Opowiedz nam, ojczyzno” Janusza Szczepkowskiego – Dominika Grzesiak; ,,Pieśń o ojczyźnie” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego– Zuzanna Kurleto; ,,Ojczyzna” Marii Konopnickiej – Wiktoria Urbańska; ,,Tu wszędzie Polska” Tadeusza Kubiaka – Vanessa Laskowska.
Uczennice zaprezentowały piękną, patriotyczną lirykę, z której wyłonił się poetycki obraz ojczyzny i jej dziejów, a jury konkursu recytację Dominiki Grzesiak nagrodziło wyróżnieniem.
Konkurs stał się doskonałą okazją do promowania postawy miłości do ojczystego kraju i budowania postawy patriotyzmu.
Zenona Borecka
>>> 2023-10-23 --> id: 877
Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej . Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Alina Kozłowska kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę oraz legitymacje szkolne. Najmłodsi otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Najstarsi koledzy z klasy 8 złożyli życzenia oraz wręczyli okolicznościowe medale i słodycze. Od wychowawcy otrzymali książki od wydawnictwa WSiP.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Magdalena Lewartowska
>>> 2023-10-17 --> id: 864
W niedzielę, 15 października 2023 r. w Polsce po raz 23. obchodzony był Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: “Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Tegoroczne hasło nawiązywało do orędzia , które św. Jan Paweł II zapisał na kartach encykliki Evangelium Vitae, w której Papież przypomniał o godności i wartości ludzkiego życia, a także wskazał w jaki sposób budować „cywilizację życia”. Jak co roku również w naszym kościele, po Mszy świętej, w której oprawę włączyły się Daria, Dominika Paulina, Wiktoria i Zuzanna - uczennice klasy VII, odbyła się zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Zebrane środki zostały przekazane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W poniedziałek 16 października minęło także 45 lat od chwili wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem, a także najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego od 1864 r. Z tej okazji w szkole miała miejsce symboliczna prezentacja materiałów związanych z działalnością Papieża Polaka oraz wystawa prac przygotowanych przez uczniów, upamiętniająca drogę do świętości Karola Wojtyły od Jego narodzin, aż po proces kanonizacyjny.
Barbara Jarońska
>>> 2023-10-17 --> id: 868
Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji we wtorek 17 października przedszkolaki oraz klasy I-III obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak, jakie potrawy można z niego przygotować. Uczniowie klas młodszych rozbudziły swoją wyobraźnię i stworzyły fantastyczne „Ziemniaczane Stworki - Potworki” . Natomiast przedszkolaki wykonywali stemple wycięte z ziemniaka. W tym dniu dzieci mogły skosztować gotowanych ziemniaków w mundurkach oraz frytek, a Samorząd Uczniowski włączając się przygotował pyszne zapiekane placki.
Magdalena Lewartowska
>>> 2023-10-13 --> id: 865
„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, którą obchodziliśmy w tym roku.
14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.
W piątek 13 października z tej też okazji odbył się w szkole uroczysty apel. Prowadzące : Weronika i Vanessa z klasy szóstej serdecznie powitały zgromadzonych gości:
• Księdza proboszcza Andrzeja Czubaszewskiego;
• Radnego Gminy Golina Pana Krzysztof Szymańskiego;
• Emerytowanych nauczyciel: Panią Izabelę Kaczmarek i Panią Alinę Politańską –Pisula;
• Panią Dyrektor Alinę Kozłowską i Grono Pedagogiczne;
• pracowników obsługi i administracji;
• przybyłych rodziców i społeczność szkolną.
Program artystyczny rozpoczęły przedszkolaki ze starszymi kolegami i koleżankami z „Zerówki” piosenką pt.: „ Uwierz w siebie”. Następnie zaprezentowała się Magdalena Gauza z klasy drugiej w piosence pt: Różowe okulary” oraz Vanessa Laskowska w utworze „ Zacznij od Bacha”.
Na zakończenie akademii wystąpiła klasa trzecia ze swoim programem artystycznym.
Święto Edukacji Narodowej było też okazją, żeby chociaż raz w roku podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów. Nie zabrakło symbolicznych upominków od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.
Barbara Jarońska
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt