tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-04-25 --> id: 946
25 kwietnia b.r. w Bibliotece Publicznej w Golinie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne poezjowanie”. Wzięły w nim również udział uczennice naszej szkoły. W kategorii klas I- III Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Radolinie reprezentowała Magdalena Gauza z kl. II, natomiast w kategorii klas IV- VI- Nadia Szczepańska (V) i Vanessa Laskowska (VI). Jury w składzie: pani Żanetta Matlewska (przewodnicząca), pani Irena Elantkowska oraz pani Monika Łasińska oceniały prezentacje pod kątem doboru repertuaru, poprawności dykcyjnej, własnej interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Magdalena G. przedstawiła wiersz Wł. Bełzy pt. „Bocian”, Nadia Sz.- utwór „Uwaga! Świeżo malowane!” M. Terlikowskiej, a Vanessa L.- wiersz H. Łochockiej pt. ”Wiosna”. Dziękujemy uczennicom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły!
Agnieszka Waliniak
>>> 2024-04-25 --> id: 947
Dzień Języka Angielskiego, który miał miejsce 23 kwietnia, obchodzony jest jako hołd dla tego wszechstronnego języka, który stał się narzędziem globalnej komunikacji. Jest to okazja do refleksji nad wpływem angielskiego na nasze życie codzienne, kulturę i biznes. Warto podkreślić, że angielski to nie tylko język narodowy wielu krajów, ale także język wspierający międzynarodowe porozumienie w dziedzinie nauki, technologii i handlu. Dzień ten to była doskonała okazja do podkreślenia wartości nauki tego języka, promowania kultury anglojęzycznej oraz docenienia bogactwa różnorodności dialektów i akcentów, które czynią język angielski tak interesującym i barwnym.
Podczas lekcji poznawaliśmy wyrazy związane z Wielką Brytanią. Korzystaliśmy z technologii AI oraz stron internetowych. Poznane wyrazy wpisywaliśmy w chmury wyrazowe tworząc unikatowe prace plastyczne. Piekliśmy również muffinki oraz mieliśmy okazję zapoznać się z różnicami występującymi w brytyjskim angielskim i amerykańskim angielskim. Celebrując to święto, rozwiązywaliśmy quizy i graliśmy w interaktywne gry językowe.
Marta Pawlaczyk
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-04-25 --> id: 949
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
Kornel Makuszyński
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto ustanowione przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa oraz ochronę własności intelektualnej. Nasi najmłodsi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcji bibliotecznej na której poznali historię książki oraz wykonać zakładkę do książki. Wszyscy uczniowie jak również nauczyciele mogli przynieść książę , którą czytają lub przeczytali.
Magdalena Lewartowska
>>> 2024-04-24 --> id: 945
Burmistrz Goliny wydał Zarządzenie nr 18/2024, w którym ogłosił konkurs na radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz określił harmonogram przeprowadzenia wyborów.
Radnym może zostać uczeń/uczennica klasy VII lub VIII szkoły podstawowej oraz młodzież do 18-go roku życia z terenu gminy Golina.
Kandydaci na radnych zgłaszają się poprzez przesłanie lub dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do szkoły w okręgu wyborczym, do którego przynależą, według wzoru, który stanowi załącznik nr 2 do Statutu. Przekazanie formularza zawierającego podpisane oświadczenia i zgody jest warunkiem niezbędnym do objęcia mandatu radnego.
Termin składania zgłoszeń przez kandydatów na radnych – 07-05-2024r.
Ogłoszenie list nowych radnych MRG w Golinie na IV kadencję (2024-2026) - 21-05-2024r.
Link do formularza -> Formularz zgłoszeniowy
>>> 2024-04-23 --> id: 944
Cała społeczność szkolna brała udział w akcji „Żonkile” z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Dlaczego żonkile? Ponieważ żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.
Akcji „Żonkile” od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-04-22 --> id: 943
19 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Dresa. Aby uniknąć niezapowiedzialej kartkówki albo odpowiedzi ustnej w tym dniu najbardziej wskazanym strojem był oczywiście wygodny i niezawodny dres.
Opiekun Samorządu
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-04-12 --> id: 941
Nie ulega wątpliwości, że przygotowanie uczniów do świadomego, samodzielnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, planowanie kariery, podejmowanie decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz pozyskanie informacji na temat rynku pracy to priorytety, które przyświecały „Gminnemu Forum Szkół Ponadpodstawowych”.
To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.
Spotkanie to zorganizowane zostało po raz pierwszy z myślą o uczniach klas ósmych z placówek oświatowych z terenu gminy Golina.
Swoja ofertę edukacyjną zaprezentowało wówczas 11 szkół ponadpodstawowych:
• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki,
• II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
• III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida,
• Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika,
• Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica,
• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego,
• Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego,
• Zespół Szkół Technicznych w Koninie,
• Rzemieślnicza Szkoła Branżowa w Koninie,
• Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie,
• Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy.
Sprawny przebieg spotkania, które swoją obecnością zaszczycił burmistrz Mirosław Durczyński, koordynowali nauczyciele doradztwa zawodowego ze szkół podstawowych w gminie Golina - Bernadeta Kucharska (główny organizator), Kinga Lewicz i Przemysław Ciesielski.
Na pewno poszczególne prezentacje ofert edukacyjnych oraz indywidulane rozmowy przy stoiskach były doskonałym pomysłem na to, by rozwiać wszelkie wątpliwości ósmoklasistów, co do wyboru ścieżki kształcenia i przyszłego zawodu.
Bernadeta Kucharska SP Radolina
Kinga Lewicz SP Kawnice
Przemysław Ciesielski SP Golina i SP Przyjma
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
SZKOLNY WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2025-2026.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
Harmonogram rekrutacji 2025.2026.pdf
OŚWIADCZENIA DO WNIOSKU O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO I KLASY 2025-2026.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt