tel. 632461281
email: szkola@spradolina.pl
logowanie do poczty
>>> 2024-03-04 --> id: 925
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole przygotowano specjalną prezentację. Uczniowie mogli poznać m.in. ciekawostki dotyczące języka polskiego oraz sposoby wzbogacania słownictwa. Uwaga uczniów została skierowana również na najczęściej popełniane błędy językowe. Korzystając z tekstów zamieszczonych w prezentacji można było poćwiczyć czytanie tzw. łamańców językowych.
Ponadto zorganizowano specjalny konkurs, którego celem było wyłonienie Szkolnego Mistrza Języka Ojczystego. Wyzwanie konkursowe podjęły cztery uczennice z klasy VII: Paulina Czerniak, Dominika Grzesiak, Zuzanna Kurleto, Wiktoria Urbańska i dwie uczennice z klasy VI: Vanessa Laskowska, Weronika Zabierek.
Szkolną Mistrzynią Języka Ojczystego została uczennica klasy VII Wiktoria Urbańska. Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!
Zenona Borecka
>>> 2024-02-09 --> id: 924
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, 8 lutego odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z funkcjonariuszami policji z Posterunku Policji w Golinie: panami Błażejem Borowcem i Mateuszem Grymuzą, dla uczniów naszej szkoły.
Podczas prelekcji policjanci poinformowali uczniów, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w trakcie ferii. Omówili także zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych w górach oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przypomnieli także o zasadach postępowania wobec nieznanych osób, a także do kogo uczniowie mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zagubienia się w obcym miejscu.
Podczas spotkania został także poruszony temat bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. Funkcjonariusze omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji podczas poruszania się w sieci, a zwłaszcza na portalach społecznościowych.
Prelekcja była pouczająca i interesująca, uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących przekazanych informacji, jak również innych aspektów pracy w policji.
Uczniowie zapoznawali się także z zasadami promującymi odpowiedzialne korzystanie z technologii online i poszerzali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną w ramach lekcji informatyki oraz z gazetek tematycznych w naszej szkole.
Bernadeta Kucharska
>>> 2024-02-08 --> id: 923
Z inicjatywy Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Radolinie 8 lutego br. odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dziecka przedszkolnego Nikodema Czajki. Odzew rodziców był ogromy. Rodzice przygotowali własnoręcznie upieczone słodkości między innymi: rurki z kremem, babeczki, ciasteczka oraz deserki. A że był to Tłusty czwartek wśród łakoci dominowały pączki i faworki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w podjęciu inicjatywy oraz poświęcony czas na przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu. Zainteresowanie dzisiejszą akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.
Społeczność szkolna składa podziękowania Panu Romanowi Żabierkowi za zakup pączków dla wszystkich uczniów oraz anonimowemu sponsorowi, który również przekazał na rzecz kiermaszu pączki.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji na rzecz Nikosia serdecznie dziękujemy ! :)
DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA !
>>> 2024-02-06 --> id: 920
Czytanie książek to przyjemność, ciekawa forma spędzania czasu, rozwijanie wyobraźni, a głośne czytanie już od najmłodszych lat to budowanie silnej więzi i ciepłych relacji między dziećmi i ich bliskimi. Kto raz doświadczył czytania na głos, ten wie, że jest to zupełnie niepodobne do czytania samemu sobie.
Celebrowaliśmy to święto 1 lutego , gdzie grupy przedszkolne słuchały utworu ,,Trzy świnki i straszny wilk’’, czytanego przez p. Magdalenę Lewartowska szkolnego bibliotekarza. Uczniowie klas I- III czytali wybrane przez siebie wierszyki. Natomiast starsi uczniowie z klasy VII włączyli się poprzez czytanie najmłodszym w języku angielskim utworu ,,Brzydkie kaczątko".
Koordynatorami akcji były: p. Magdalena Lewartowska bibliotekarz szkolny oraz p. Marta Pawlaczyk i p. Marta Kołodziejczak nauczyciele języka angielskiego.
Magdalena Lewartowska
>>> 2024-02-02 --> id: 919
Rada Rodziców zaprasza na Walentynkowy kiermasz słodkości, który odbędzie się w Tłusty Czwartek
8 lutego w godz. 8:00 - 13:30.
Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dla Nikosia Czajki.
Zapraszamy
>>> 2024-02-01 --> id: 895
POMÓŻMY JULCE !
Julka jest uczennicą naszej szkoły, uzdolnioną artystycznie i otwartą na świat, pogodną dziewczynką, która uwielbia śpiewać oraz kocha muzykę.
Julia jest naszą szkolną bohaterką, pokazuje nam codziennie swoją postawą, że nie należy się poddawać.
Z informacji od rodziców Julki wiemy, że podczas ostatniej kontroli ortopedycznej okazało się, że konieczna jest ponowna operacja, która zostanie przeprowadzona w Wiedniu.
Nasza cała społeczność szkolna zwraca się do Was Drodzy
Państwo o pomoc w zebraniu pieniędzy na przeprowadzenie
kosztownej operacji Julki. W zbieraniu funduszy na operację
może pomóc każdy z nas!
Wierzymy głęboko, że w każdym z nas jest potrzeba dzielenia się i ofiarowania bezinteresownej pomocy.
Przekazujemy link do zbiórki: POMAGAMY JULCE
O SZKOLE - PRACOWNICY SZKOŁY
mgr Alina Kozłowska
Zenona Borecka - nauczyciel języka polskiego
Barbara Jarońska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i religii
Jarosław Kadłubek - psycholog szkolny
Jan Kasprzak - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie
Agnieszka Kołodziejczak - -nauczyciel wychowania przedszkolnego (5-,6-latki), opiekun świetlicy szkolnej
Marta Kołodziejczak - nauczyciel języka angielskiego,informatyki,wychowania do życia w rodzinie
Alina Kozłowska - nauczyciel przyrody i geografii
Joanna Kryszak - nauczyciel matematyki
Bernadeta Kucharska - pedagog szkolny, pedagog specjalny, opiekun świetlicy szkolnej, nauczyciel doradztwa zawodowego
Karolina Kulczak - nauczyciel historii
Magdalena Lewartowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz
Magdalena Mielcarek-Mirek - nauczyciel języka niemieckiego
Emilia Napierała - nauczyciel wychowania przedszkolnego (3-,4-, latki) i plastyki
Aneta Nowak – nauczyciel chemii
Marta Pawlaczyk – nauczyciel języka angielskiego i techniki
Paulina Siepielska - nauczyciel fizyki, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Agnieszka Sołtysiak - nauczyciel biologii
Agnieszka Waliniak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, logopeda szkolny
Michał Witkowski - nauczyciel wychowania fizycznego
Paulina Kosińska
Kamil Dulcyt
Wioletta Kamińska
Magdalena Kalecka
Anna Radniecka
Ewa Wojciechowska
Edyta Wróbel
O SZKOLE - RADA RODZICÓW
Przewodnicząca - Edyta Czerniak
Zastępca przewodniczącej- Aleksandra Gauza
Sekretarz - Justyna Jabłońska
Skarbnik - Małgorzata Nawrock
Komisja Rewizyjna - Marta Olszewska, Anna Karnafel, Łukasz Żabierek
O SZKOLE - SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2024/2025
Dominika Grzesiak - przewodniczący
Zuzanna Kurleto - zastępca
Lena Szczap - skarbnik
Jan Grzesiak, Nadia Kasprzyk, Kubacki Jakub, Vanessa Laskowska, Jakub Szatkowski, Amelia Szwacińska, Michalina Szymczak, Oliwia Śrutowska, Nikodem Urbaniak, Wiktoria Urbańska, Weronika Żabierek - Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Marta Kołodziejczak - opiekun SU
Michał Witkowski - opiekun SU
O SZKOLE - HISTORIA SZKOŁY
Historia Szkoły Podstawowej w Radolinie sięga roku 1904. Prawo do nauki miały dzieci posiadaczy nieruchomości rolnych. Szkoła realizowała program czterech klas, językiem wykładowym był język rosyjski. Języka polskiego nauczano jako jednego z przedmiotów. Do szkoły uczęszczało wówczas 50 - 70 dzieci, nauka trwała od października do wiosny. Obowiązku szkolnego nie było, do szkoły chodziły dzieci starsze. W czasie I wojny światowej szkoła była czynna, nauka odbywała się w języku polskim i była odpłatna. Do obwodu szkolnego należały takie miejscowości jak: Radolina, Sługocinek, Barbarka, Chrusty, Zalesie, Wilczna, Bobrowo i Myślibórz. W 1920 roku szkołę przeorganizowano na dwuklasówkę, liczba dzieci dochodziła do 250, a uczyło 4 nauczycieli. W czasie II wojny światowej szkoła czynna była tylko 5 miesięcy, po czym została zamknięta, a biblioteka szkona, pomoce naukowe, sprzęt prawdopodobnie zniszczono i spalono. 13 lutego 1945 szkoła wznowiła działalność. Sytuacja była trudna, dzieci było dużo. W szkole uczyło się wówczas około 200 dzieci, w klasach było po 45 uczniów. Wieczorem nauczyciele pracowali z dorosłymi, aby likwidować analfabetyzm. Kolejne lata szkolne wymagały dużego wysiłku, aby obowiązkiem szkolnym objąć wszystkie dzieci. Nauka odbywała się w prywatnych izbach rozmieszczonych w dużych odległościach od siebie. Potrzeba budowy szkoły była coraz bardziej odczuwalna. Kierownik szkoły pan Wincenty Banaś namawiał miejscową ludność, aby coś w tym kierunku czyniła. Społeczeństwo rozumiało potrzebę budowy szkoły. 3 lutego 1957 roku odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym powołano Komitet Budowy Szkoły i zaczęły rosnąć mury nowego budynku. W sierpniu 1959 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Dzięki zaangażowaniu całego społeczeństwa budowa trwała krótko, bo już 1 maja 1960 roku odbyło się otwarcie nowej szkoły - POMNIKA TYSIĄCLECIA. Kolejne lata szkolne to praca i nauka w warunkach zupełnie innych niż dotychczas. Od roku 1999/2000 Szkoła Podstawowa w Radolinie stała się szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A po 40 latach od powstania szkoły, budynek nadawał się do gruntownego remontu i rozbudowy. Remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Radolinie odbył się w roku szkolnym 2007/2008. Do obwodu szkolnego należą sołectwa: Barbarka, Bovrowo, Chrusty, Myślibórz, Radolina, Sługocinek. Szkoła Podstawowa w Radolinie pełni swoistą rolę w środowisku lokalnym, jest jak gdyby centrum życia kulturalnego, gdyż brak jest na tym terenie domu kultury, czy świetlicy. Toteż nasza szkoła jest miejscem spotkań mieszkańców wsi z kulturą. Tradycją szkoły jest organizowanie szeregu imprez i spotkań okolicznościowych np.: z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Wigilii Bożego Narodzenia, wieczorów poetyckich, występów teatrzyków dziecięcych czy spotkań rodzicielskich. Szkoła Podstawowa w Radolinie jest najmniejszą szkołą w gminie,jest ona dostrzegana w środowisku. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, turniejach sportowych. Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie mieli szkołę bezpieczną, w której będą mogli zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.
ORGANIZACJA SZKOŁY
DOWOZY 2024-2025.pdf
Dni wolne od zajęć dydaktyczno 2024-2025.pdf
Godziny do dyspozycji uczniów i rodziców.pdf
Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf
Kalendarz imprez szkolnych 2024-2025.pdf
Kalendarz roku szkolnego 2024-2025.pdf
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2024-2025 .pdf
Spotkanie rodzicielskie w roku szkolnym 2024-2025.pdf
DOKUMENTY
KLAUZULA INFORMACYJNE-FACEBOOK.pdf
KORONAWIRUS -INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.pdf
KORONAWIRUS- JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU.pdf
KORONAWIRUS- WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
POLITYKA PRYWATNOŚCI.pdf
PROCEDURY WYDAWANIA DUPLIKATOW.pdf
REGULAMIN BIBLIOTEKI.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH- wersja dla małoletnichpdf.pdf
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.pdf
STATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W RADOLINIE.pdf
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.pdf
WYTYCZNE DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU.pdf
ZASADY BEZPIECZENSTWA W SP RADOLINIE.pdf
ZGODA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UDZIAŁ DZIECKA W WYCIECZCE.pdf
PEDAGOG/PSYCHOLOG SZKOLNY
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberBezpieczeństwa (Dz.U. z 2023 r. poz. 913, z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberBezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że:
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ewa Galińska
tel. kontaktowy: 531 641 425
e-mail: inspektor@osdidk.pl
Kontakt